Każdy dom wymaga odpowiedniego ocieplenia i izolacji. Niemniej jednak w obecnych czasach, co prawda w dalszym ciągu zwracamy uwagę na izolację termiczną budynku, jednak równie ważna staje się również izolacja akustyczna. Nie da się ukryć, że największe znaczenie ma ona podczas wentylowanej elewacji, kiedy hałas dochodzący z otworów, może znacznie przyczynić się do pogorszenia się komfortu wypoczynku wszystkich domowników. Okazuje się, że jednym z najciekawszych rozwiązań na rynku, jest obecnie wełna mineralna. Bez wątpienia jest to nowoczesny sposób na wykonanie jednocześnie izolacji termicznej i akustycznej.
Wszechstronność materiałów dociepleniowych
Nie da się ukryć, że wiele osób zwykle zastanawia się, jaki materiał warto wybrać do ocieplenia budynku. Obecnie zwraca się również uwagę na funkcjonalność takiego materiału, gdyż nie tylko zaczęto dostrzegać potrzebę odpowiedniej izolacji termicznej, ale także i akustycznej produktu. Szczególne znaczenie ma to w przypadku budynków z elewacją wentylowaną, gdyż dźwięki dochodzące z otworów mogą skutecznie zakłócić wypoczynek i przyczynić się do zmniejszenia komfortu wszystkich domowników. Pojawia się więc pytanie, jaki materiał sprawdzi się najlepiej i który z nich zapewni największą skuteczność zarówno chroniąc przed stratami ciepła jak i przed nadmiernym hałasem?
Wełna mineralna- produkt uniwersalny
Wełna mineralna do elewacji wentylowanych zyskała sobie już szerokie grono zwolenników. Nie da się ukryć, że produkt ten ma wiele zalet, a co najważniejsze można go wykorzystać praktycznie w każdym miejscu, włącznie z różnymi instalacjami, gdzie zachodzi potrzeba wykonania izolacji cieplnej oraz akustycznej. Wełna mineralna charakteryzują się różnymi grubościami, a także minimalnym czynnikiem przenikania ciepła oraz dźwięku. Produkt ten staje się na tyle uniwersalny i wszechstronny, że zainteresowanie nim wzrasta z roku na rok, a także coraz więcej projektantów wybiera go do swoich projektów.
Zastosowanie wełny mineralnej
Wspomniane już zostało, że wełna mineralna jest produktem niezwykle wszechstronnym, więc można zaizolować akustycznie i termicznie praktycznie cały budynek. Można wykorzystać ją w przypadku płaskich i skośnych dachów, a także zewnętrznych ścianach, ścianach działowych, stropach, podłogach, elewacji z wentylacją, klimatyzacji czy nawet instalacji grzewczych. Sprawdza się ona również jako ognioochronne zabezpieczenie budynków nie tylko jednorodzinnych, ale także i placówek handlowych czy biurowców.
Podobne artykuły
Krok po kroku: jak samodzielnie zastosować mikrocement w swoim domu?
Czym charakteryzują się kleje żywiczne?
Budowa domu – przepisy a rzeczywistość