W3studio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Mikrofalówka z grillem – jak działa i co może zaoferować?

Mikrofalówka z grillem – jak działa i co może zaoferować?

Jeszcze nie tak dawno kuchenki mikrofalowe były urządzeniami, które służyły wyłącznie do podgrzewania potraw czy rozmrażania mięsa. Dziś ich funkcjonalność znacznie się zwiększyła i niejednokrotnie potrafią zaskoczyć nas oferowanymi możliwościami. Co potrafi mikrofalówka z grillem? Jakie modele są warte polecenia?

Mikrofalówka z grillem – jak może działać?

Standardowe mikrofalówki wykorzystywały tylko i wyłącznie mikrofale, jedynie podgrzewając potrawę. Ten, kto próbował odgrzać w tym urządzeniu frytki czy pizzę, z pewnością przekonał się, że oczekiwany efekt nie zawsze był taki, jak byśmy sobie tego życzyli. Bywały gumiaste i mogły być pozbawione chrupkości. 

Na szczęście kuchenka mikrofalowa z grillem zmieniła sposób przygotowywania potraw. Urządzenie to wykorzystuje ciepło grzałki, odbicie ciepła od ścianek urządzenia, a także w przypadku wybranych modeli ciepło rozprowadzane dzięki cyrkulacji powietrza. Dzięki temu grillowane potrawy mają przypieczoną skórkę, są chrupiące na zewnątrz i miękkie oraz soczyste w środku. Aby przypiec potrawę, wystarczy ułożyć ją na specjalnym ruszcie.

Kuchenka mikrofalowa z grillem – wiele możliwości

Co tak naprawdę potrafi mikrofalówka z grillem? Wszystko oczywiście zależy od konkretnego modelu. Czasami może zaoferować niektóre funkcje, znane z piekarnika, więc jeśli nie mamy na niego miejsca w kuchni – mikrofala może okazać się dobrą alternatywą. Umożliwia ona bowiem nie tylko przypiekanie gotowych już potraw, ale też przygotowywanie ich od początku do końca. Dzięki niej możemy m.in. zapiec ser na pizzy, zarumienić danie czy grillować warzywa – prawie tak samo, jak byśmy to robili w tradycyjnym opiekaczu czy grillu elektrycznym. Mikrofalówka z funkcją grilla pozwoli nam nadać potrawom chrupkość, uzyskać pięknie zarumienioną skórkę, a jednocześnie sprawi, że posiłki będą miękkie i soczyste w środku. Mrożona pizza, chrupiące tosty czy zapiekanki, grillowany łosoś – te wszystkie potrawy możemy teraz przygotowywać w jednym małym urządzeniu.

Mikrofalówka Samsung z grillem – jaki model warto wybrać?

Wśród wielu dostępnych na rynku urządzeń wyposażonych w grill na uwagę zasługuje mikrofalówka Samsung z grillem model MG20A7013CT. Model ten dzięki talerzowi Crusty umożliwia przygotowanie chrupiących i równomiernie wypieczonych dań mrożonych i odgrzewanych, takich jak pizza, nuggetsy czy tarty. Specjalny talerz sprawi, że potrawy będą zarumienione na zewnątrz i równomiernie wypieczone w środku – praktycznie tak, jakbyśmy przygotowywali je w tradycyjnym piekarniku. To jednak nie wszystko. Jeśli chcemy na szybko odmrozić chleb i sprawić, że będzie on idealnie ciepły i chrupiący, warto skorzystać z funkcji Rozmrażanie pieczywa, a następnie z talerza Crusty.

Kiedyś nie do pomyślenia było, by w mikrofalówce przygotowywać desery. Na szczęście to się zmieniło. Dzisiejsze urządzenia umożliwiają nam przygotowywanie pysznych babek, puddingów, ciasteczek czy biszkoptów. Taką funkcję posiada także wspomniana już mikrofalówka z funkcją grilla marki Samsung marka XYZ. Wystarczy, że skorzystamy z programu Domowe desery i połączymy składniki, by przygotować szeroką gamę deserów, m.in. ciasteczka czy chleb bananowy.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska
Reklama Samsung