W3studio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Filtr wody do ekspresów do kawy ZELMER

ekspres do kawy

Filtr wody do ekspresów do kawy Zelmer jest najwyższej jakości sprzętem, który potrafi odmienić smak kawy o 180 stopni. Niestety w dzisiejszych czasach nawet tak szlachetny napój jak kawa potrafi zostać zepsuty. Wszystko poprzez dostanie się do wody chloru, pestycydów czy nawet metali ciężkich. Na szczęście ludzkość wymyśliła kontrę dla tej sytuacji. Jest nią filtr wody do ekspresów do kawy Zelmer. Co oferuje?

Filtr wody do ekspresów do kawy Zelmer – zastosowanie i budowa

Woda wodociągowa jest użytkowana przez zdecydowaną większość społeczeństwa. W przeciwieństwie do wielu wód gruntowych jest zdatna do picia i zbadana mikrobiologicznie. Przez to może być swobodnie użytkowana do picia nawet z kranu. Jednak często w takiej wodzie znajdują się zanieczyszczenia chemiczne, które potrafią zmienić jej smak czy nawet zapach. W przypadku przygotowywania specjalnych napojów jakim jest kawa taka woda może zniweczyć pracę domowego baristy poprzez pogorszenie smaku kawy.

Filtr wody do ekspresów do kawy Zelmer w bardzo szybki i skuteczny sposób oczyszcza wodę z wszystkich wyżej wymienionych zanieczyszczeń. Głównym składnikiem filtra odpowiedzialnym za ten proces jest węgiel aktywny. Nie przypomina on węgla, który na ogół stosuje się do ogrzewania mieszkania. To węgiel aktywny w postaci małych, okrągłych kuleczek, których zadaniem jest wchłanianie i zamykanie w sobie zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie. Dzięki strukturze kulki powierzchnia chłonna węgla jest znacznie większa – a co za tym idzie filtr wody do ekspresów do kawy Zelmer działa efektywniej.

Możliwości chłonne filtra

Filtr wody do ekspresów do kawy Zelmer jak każdy inny posiada określone możliwości wchłaniania zanieczyszczeń. Gdy wszystkie kuleczki węgla aktywnego całkowicie się wysycą potrzebna jest zmiana filtra. Na ogół w przypadku filtrów do ekspresów trwa to około 2 miesięcy przy standardowym użytkowaniu ekspresu. Gdy ekspres jest bardzo eksploatowany filtr wypada wymienić trochę szybciej.