W3studio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

kuchnia

Planując remont mieszkania, często zastanawiamy się, co zastosować do wykończenia podłóg. Panele, wykładziny, dywany, a może płytki ceramiczne? Wiele czynników przemawia za tym, aby zdecydować się właśnie na te ostatnie. Dlaczego? Krótko mówiąc, kafelki są ładne i praktyczne, a przy tym dostępne na każdą kieszeń.

W sklepach znaleźć dziś można mnóstwo rodzajów płytek. Małe i duże, kwadratowe, prostokątne i heksagonalne, gładkie i chropowate, szkliwione i matowe, jednokolorowe i wzorzyste – każdy bez najmniejszych problemów może znaleźć coś dla siebie. Dzięki tak dużej różnorodności kafelki sprawdzą się dosłownie wszędzie – w kuchni, w łazience, w przedpokoju, a nawet w salonie! Można je zaaranżować na tysiące rozmaitych sposobów – nawet najbardziej wymagająca osoba będzie więc zadowolona. Ale piękny wygląd to nie wszystko – liczą się również inne walory.

Wielbiciele praktycznych rozwiązań z pewnością ucieszą się z wiadomości, że dbanie o gres jest bardzo proste. Nie wymaga on specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych, a czyszczenie go jest łatwe i przyjemne. Kafelki są też wytrzymałe – dość odporne na zarysowania czy pęknięcia. Nie zaszkodzi im również rozlana woda lub wysoka temperatura. Gres będzie zatem doskonałym rozwiązaniem dla każdego. Płytki mogą stanowić wspaniałe i łatwe w utrzymaniu uzupełnienie nawet najbardziej oryginalnej aranżacji. Warto więc skorzystać z ich niezwykłych zalet i przy okazji kolejnego remontu rozważyć ich zastosowanie – z pewnością będzie to dobra decyzja.