W3studio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Jaki kolor gałek meblowych wybrać do mieszkania?

meble

Czasy, w których gałki do mebli dostępne były w dwóch kolorach i ograniczonej liczbie wzorów, to już przeszłość. Dziś bogactwo form i odcieni dostępnych uchwytów jest godne podziwu – tak naprawdę nawet najbardziej wymagający użytkownik jest więc w stanie odnaleźć model odpowiedni dla siebie. Jakie gałki i uchwyty do mebli będą najpopularniejsze w sezonie 2022/2023?

Chrom, czerń, a może złoto? Gałki do mebli w nowoczesnej formie

W aktualnej ofercie producentów uchwytów i gałek meblowych dominują tak naprawdę trzy kolory. Niesłabnącą popularnością cieszą się srebrne uchwyty i gałki do mebli, które są najczęściej wybierane przez miłośników klasyki. Ale nie tylko. Srebrne gałki bardzo dobrze korespondują z nowoczesną zabudową kuchenną. Dostępne modele to zarówno te wykończone w chromie, charakteryzujące się gładkością i połyskiem, jak i te posiadające satynową strukturę. Te drugie są chętniej wybierane przez fanów minimalizmu, którzy raczej stronią od błyszczących dodatków.

Drugim popularnym kolorem w ofercie gałek meblowych jest oczywiście czarny. Do jakich mieszkań i domów pasują czarne gałki meblowe? Przede wszystkim sprawdzą się tam, gdzie dominuje styl skandynawski lub loftowy. Czerń to minimalizm, prosta elegancja, ale też uniwersalność – czarne gałki do mebli są w stanie dobrze skomponować się z frontami i blatami w każdym kolorze i w każdym wykończeniu. Są więc często wybierane przez niezdecydowanych.

Złote gałki meblowe – do jakich wnętrz pasują?

W ostatnich latach dużym wzięciem cieszą się złote gałki do mebli. Są one kupowane przede wszystkim przez sympatyków stylu glamour, którzy cenią sobie ozdobne detale w kuchni lub salonie, a uchwyty meblowe traktują jak biżuterię dla domu. Złote gałki meblowe idealnie korespondują też ze stylami takimi jak kolonialny bądź rustykalny, szczególnie wtedy, gdy są delikatnie postarzane. Odcień starego złota lub mosiądzu świetnie pasuje do frontów w kolorach ciemnozielonym lub ciemnoniebieskim. Takie połączenie jest nie tylko niezwykle oryginalne, ale i subtelne, pełne wykwintnej elegancji.

Kupując gałki do mebli, warto postawić na produkty od sprawdzonego, krajowego dostawcy, takiego jak np. https://sklep.merkuryam.pl/GALKI-c31. Uchwyty meblowe są tak naprawdę inwestycją na lata, dlatego ich zakup ma strategiczne znaczenie, nie tylko ze względu na to, że stanowią element intensywnie eksploatowany, ale i narażony na zmienne warunki środowiskowe (zwłaszcza w kuchni), jak i działanie detergentów. Gałki do mebli wykonane z najwyższej jakości materiałów to więc absolutne must have dla każdego, kto jest nastawiony wyłącznie na niezawodne wyposażenie, które nawet po wielu latach będzie zachwycać nienagannym wyglądem.