W3studio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Jakie rolety do pokoju dziecięcego?

pokój dziecięcy

Przygotowując pokoik dla swojego dziecka, musisz tak jakby wczuć się w jego rolę, by zaproponować mu coś, co od razu przypadnie mu do gustu. Pamiętaj, że twój gust jest zupełnie inny od gustu większości maluszków. Dzieci lubią raczej jasne i kolorowe przedmioty, dlatego źle się czują w szarym otoczeniu tworzonym przez ciemne barwy i jednolite powierzchnie materiałów. Nawet rolety okienne powinny więc sprostać ich wymaganiom. Szukając ich, koniecznie postaw na coś bardziej nietypowego. Pokój dziecięcy w żadnym wypadku nie powinien być nudny.

Oczywiście to ty decydujesz o wyglądzie dziecięcego pomieszczenia, więc gdybyś się tylko uparł, mógłbyś przemalować jego ściany na ciemnoszary kolor, a następnie umieścić w nim wyłącznie same czarne meble i równie jednolite dodatki. Czy byłby to dobry pomysł? Na pewno nie. Takie ponure i przygaszone barwy nie dość, że nie wpłyną dobrze na samopoczucie malca, to jeszcze do tego mogą… osłabiać jego rozwój, na którym na pewno ci przecież zależy. Naukowcy udowodnili, że kontakt ze zróżnicowanymi barwami pozwala dzieciom poznawać świat i wyrabiać w sobie chęć do nauki. Rolety do pokoju dziecięcego jak najbardziej mogą być więc kolorowe. Oczywiście postaraj się też nie przesadzić w drugą stronę i dopasuj je w taki sposób do aranżacji, by nabrała ona przyjemnego, ale niezbyt intensywnego wizerunku. Uważaj na pstrokate i neonowego kolory. One akurat nie są dobrze, gdyż nadmiernie odciągają uwagę i mogą poważnie rozpraszać. Celuj raczej w stonowane odcienie popularnych radosnych barw, takich jak zieleń, błękit, żółć czy pomarańcz.

Jeżeli natomiast twój szkrab podrósł już na tyle, że jest w stanie sam powiedzieć ci o tym, co mu się podoba, koniecznie zabierz go ze sobą na zakupy. Pozwól dziecku na samodzielne podjęcie decyzji. Oczywiście jeśli maluch zaproponuje ci zakup czarnych rolet, będziesz go musiał od nich odciągnąć, ale jeśli wskaże żółciutkie bądź kremowe rolety do pokoju dziecięcego, jak najbardziej możesz coś takiego kupić.