W3studio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Skuteczna ochrona przed promieniowaniem słonecznym

markiza

Podczas upalnego lata warto korzystać z markiz, które skutecznie chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. W ten sposób obniża się temperatura, przez to przebywanie na zewnątrz może być znacznie bardziej przyjemne. Markizy Sosnowiec mogą być zamontowane zarówno na balkonie, tarasie czy też w innym miejscu w ogrodzie. Co więcej chronią nie tylko przed nadmiernym słońcem, lecz także przed deszczem. Dlatego zapewniają swobodny wypoczynek przez cały dzień, niezależnie od pogody. Dzięki czemu można korzystać bez ograniczeń ze świeżego powietrza, a także pięknej pogody. Jeszcze do niedawna markizy najczęściej wykorzystywane były w sklepach, ale również kawiarniach jako tak zwany letnie ogródki. Natomiast obecnie coraz częściej stają się niezbędnym wyposażeniem mieszkania czy też domu jednorodzinnego. Wynika to z ich szerokie i możliwości ochrony przed słońcem, deszczem oraz niekorzystną pogodą. Dodatkowo mogą stanowić także ciekawy element dekoracyjny.

Główne rodzaje markiz tarasowych

Wśród najczęściej występujących rodzajów markiz występują przede wszystkim:

  • Markizy balkonowe – które przeznaczone są do osłaniania miejsc silnie nasłonecznionych. Można wykorzystać je do ochrony okna, balkonu, ale również małego tarasu.
  • Markizy tarasowe – mają podobny zastosowanie co markizy balkonowe, Jednakże różnią się rozmiarami. Ich wysięk może dochodzić nawet do 3,5 m. Dlatego stosuje się je do osłaniania dużo większych tarasów, ale również ogródków letnich czy też przestrzeni dookoła domu. Charakteryzują się składanymi ramionami, a także poszyciem z impregnowanego materiału. Dzięki temu można regulować kąt nachylenia. Dodatkowo markizy tarasowe, które przeznaczone są do montażu na najwyższych kondygnacjach budynku wyposażone są w boczne wsporniki.
  • Markizy koszowe – o półokrągłym kształcie, stosowane do ozdabiania okien, witryn oraz wejść. Najczęściej wykorzystywane są w lokalach użyteczności publicznej.

Niezastąpione markizy na lato

Markizy mogą charakteryzować się także dwustopniowym kątem nachylenia. Oryginalna konstrukcja jest idealna jako osłona przed blaskiem nisko wschodzącego słońca. Montaż tego typu markizy nie koliduje z konstrukcją okiennic oraz drzwi. Markizy dostępne są zatem bardzo wielu wariantach, a także w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu mogą stanowić nie tylko skuteczna ochronę przed słońcem, poczta dodatek dekoracyjny. Są to produkty dostępne w doskonałych cenach, tym samym ich zakup jest idealnym wyborem na lato.