W3studio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Dlaczego warto wymienić bramę garażową?

brama garażowa

Posiadając garaż głównym jego przeznaczeniem jest przechowywanie w nim pojazdu, co wiąże się z tym, że chcemy, by był w pełni bezpieczny, a z bramą garażową prawdopodobieństwo bezpieczeństwa rośnie. Jakie są powody instalacji bramy garażowej? Co powinno nam przyświecać instalując to rozwiązanie? Sprawdź nasz artykuł, z którego dowiesz się odpowiedzi na powyższe pytania!

Wzrost bezpieczeństwa

Instalując bramę garażową sprawiamy, że zwiększamy bezpieczeństwo naszego dobytku. Najnowocześniejsze bramy garażowe są bardzo trudne do złamania; napędy elektryczne są coraz bardziej skuteczne. Są to system, które są trudne do złamania i przede wszystkim ich zniszczenie spowoduje spory hałas, co da Ci poczucie bezpieczeństwa. Dla przykładu bramy segmentowe są wykonane z wysokiej jakości stali i aluminium, które w dodatku są pokryte pianką poliuretanową. 

Producenci bram segmentowych tworzą panele przesuwne o dowolnej grubości, w zależności od życzenia klienta. Ponadto bramy są dobrze uszczelnione i są odporne na czynniki zewnętrzne. Ile razy męczyłeś się z zamkami podczas zimy, które potrafiły przymarznąć? Zapewne wiele razy. Tutaj nie ma tego problemu, ponieważ są otwierane za pomocą pilota i już nie będziesz musiał się męczyć z zamarzniętą kłódką.

Funkcjonalność

Bramy garażowe, w szczególności segmentowe oraz rolowane zajmują naprawdę niewiele miejsca. O ile brama garażowa uchylna jest coraz bardziej rzadziej wykorzystywana ze względu na to, że zajmuje o wiele więcej miejsca niż powyżej wspomniane, to jeszcze nie daje nam takiego bezpieczeństwa. Konstruktorzy zdają sobie sprawę, że takie bramy mogą być stosowane nie tylko w budynkach mieszkalnych, lecz również w budynkach przemysłowych. 

Wspomnieliśmy w poprzednim akapicie o piance poliuretanowej. Bramy nowego typu ochronią nas przed czynnikami zewnętrznymi jak mrozy, czy deszcze i izolują oraz utrzymują temperaturę, więc jeżeli prowadzisz magazyn, czy halę, to zdecydowanie rekomendujemy Ci takie rozwiązanie. Również docenią to osoby, które często w garażach remontują swój samochód, bądź prowadzą drobne prace domowe. 

Wygląd

Producenci bram garażowych starają się dbać o klienta poprzez trafianie w jego gusta. Bramy garażowe bardzo często są dopasowywane pod stylistykę mieszkania i konsumenci wręcz wymagają tego, by brama miała określony kolor i jest to jak najbardziej możliwe. W dodatku bramy produkowane są w wielu rozmiarach, często pod indywidualne preferencje klienta. Estetycznie dobrana brama będzie wypełniać nasz teren oraz sprawiać, że będziemy postrzegani jako osoby, które mają gust.

Nie wiesz gdzie kupić taką bramę, która będzie gustowna, funkcjonalna, a przede wszystkim bezpieczna? Wejdź na stronę internetową Monipol.pl, by zapoznać się bliżej z bramami garażowymi!