W3studio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Pranie dywanów – dlaczego warto wybrać specjalistę niż prać samemu?

pranie dywanów

Dywan to ozdoba niejednego domu. Nie ma znaczenia, czy masz drogi oryginalny perski dywan, czy może zakupiłeś dywan w markecie, pranie tego produktu może nastręczać trudności. Samodzielne pranie dywanów może stanowić problem, zwłaszcza dziś, gdy era trzepania i suszenia dywanów na trzepakach między blokami już minęła. Na szczęście, wciąż możesz liczyć na profesjonalistów! W pralni dywanów Bryza zadbamy o Twój dywan z największą starannością. Dlaczego lepiej oddać dywan do pralni niż czyścić go samodzielnie?

Profesjonalne pranie lepsze od domowej pralki

Zapewne nieraz spotkałeś się z takim problemem – masz w domu piękny dywan, z którego jesteś dumny. Być może jest to jedwabny dywan, może wiskozowy, może najtańszy dywan z sieciowego sklepu. Mija jakiś czas, dochodzi do zanieczyszczenia dywanu, jest na nim pełno sierści Twoich zwierząt albo gość nieopatrznie wylał na niego wino. Czyszczenie dywanów z plam czy innych zabrudzeń może nie być proste. Często zwykłe dostępne z sklepach detergenty mogą nie wystarczyć lub – co gorsze – dobrane niewłaściwie, mogą dywan uszkodzić. Dlatego przy praniu dywanów warto skorzystać z profesjonalnej pralni. Taka automatyczna pralnia dywanów zapewnia to, czego sam, w domowych warunkach, nie osiągniesz.

Przede wszystkim, pranie dywanów zajmuje zazwyczaj dużo czasu. Wielkość dywanów w sprawia, że ich czyszczenie zabiera też ogrom przestrzeni. Większość ludzi ma w mieszkaniu standardowe pralki o pojemności ok 5kg. Co oczywiste, z uwagi na jej wielkość, jak również dużą powierzchnię dywanu oraz jego ograniczone możliwości zwinięcia, nie zmieści się on w  domowym urządzeniu. A przecież nie będziesz prał dywanu w rzece. Dodatkowo, takie domowe pranie wymaga ogromnego wysiłku i profesjonalizmu. Niezbędne jest użycie specjalnych środków do czyszczenia czy odplamiania, których zazwyczaj nie kupisz w osiedlowym sklepie przemysłowym. Nawet jeżeli udasz się do sklepu z profesjonalnymi środkami, pojawi się problem z odpowiednim wysuszeniem dywanu. To z kolei może spowodować, że wilgotny, niedosuszony dywan stanie się idealnym miejscem na rozwój pleśni.

Na koniec warto wspomnieć, że w szczególnej sytuacji znajdują się osoby wrażliwe na kurz czy drobnoustroje. Profesjonalna pralnia ma w swojej ofercie pranie antyalergiczne, które nie jest możliwe do wykonania samodzielnie w domu.

Etapy prania dywanów

Przygotowany dywan, który wymaga czyszczenia w pralni, przejdzie kilka etapów prania w naszej pralni. Zanim przystąpimy do rzeczy, dokonane zostaną oględziny dywanu. Sprawdzimy jego uszkodzenia, rozpoznamy problemy, jakie może on nieść w procesie prania i dokonamy testu stabilności koloru.

Jeszcze przed praniem wykonamy trzepanie automatem trzepiącym. Celem tego procesu jest usunięcie nierozpuszczalnych w wodzie zanieczyszczeń i zabrudzeń tj. piasku, pyłu lub sierści. W tym czasie pozbędziemy się też kurzu. Gdybyśmy pominęli ten krok, zabrudzenia te mogłyby utworzyć błoto, które sklejone wraz z włóknami, byłoby trudne do usunięcia. Warto wiedzieć, że tego rodzaju zabrudzenia stanowią większość zanieczyszczeń na dywanie, a podczas trzepania dywanów zazwyczaj pozbywamy się ok. 3kg brudu.

Kolejny etap to pranie wstępne, podczas którego usuwane są inne zabrudzenia tj. gumy, wosk, tusz itp. Następnie dokonuje się pranie zasadnicze dywanów, wykonywane w zimnej wodzie, metodą „na wskroś”, co oznacza, że pierzemy dywan od włosia do osnowy. Czyszczenie podczas prania zasadniczego obejmuje też frędzle. Brud wypłukiwany jest kilkukrotnie zimną, czystą wodą.

Kolejny etap obejmuje wirowanie, czyli pozbycie się ok 95% wody. Po nim następuje suszenie, które pozwala na całkowite pozbycie się pleśni i drobnoustrojów. Podczas prawidłowego suszenia usuwane są nieprzyjemne zapachy wspomnianej pleśni, stęchlizny itp. Po zakończeniu suszenia w systemie zamkniętym (za pomocą profesjonalnego osuszacza) lub otwartym (dzięki cyrkulacji powietrza między pomieszczeniem a otwartymi oknami), dywan jest odkurzony, a następnie rolowany, by mógł wrócić do Ciebie w idealnym stanie.

Bryza czyli usługi w naszej pralni

Bryza, czyli pralnia dywanów w Lublinie, oferuje swoim klientom zarówno usługę prania, jak i transport dywanów z oraz do domu. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze masz możliwości dowozu dywanu do naszej siedziby, dlatego zapewniamy możliwość odbioru przez naszych pracowników.

Dywanem zajmują się specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy za pomocą profesjonalnych urządzeń, np. urządzenia karcher, usuwają wszelkie możliwe zabrudzenia. Usługa podstawowa obejmuje tzw. pranie dywanów na wskroś w kąpieli wodnej, co obejmuje m.in. czyszczenie, pranie, wirowanie i suszenie.

Na naszej stronie znajdziesz cennik prania, zatem możesz zapoznać się z przewidywanymi jego kosztami, w zależności, czy interesuje Cię pranie podstawowe, czy też specjalne opcje.

W naszej pralni zajmujemy się praniem dywanów, wykładzin i tapicerek. Do realizacji usług na najwyższym poziomie używamy naszej szerokiej wiedzy, a także fachowego sprzętu takich marek jak Chemspec, Karcher, Prochem.

Nie męcz się więcej z czyszczeniem dywanu i zleć to profesjonalnej firmie!